Wydział Farmaceutyczny
Wydział Farmaceutyczny kształci magistrów farmacji i analityki medycznej, rozwija również coraz dynamiczniej kształcenie w szkole doktorskiej. Pod względem efektywności osiągnięć naukowych rankingów Ministerstwa Edukacji i Nauki Wydział jest uznawany za wiodący wśród pozostałych dziewięciu wydziałów farmaceutycznych w kraju. Wydział rozwija prace naukowe w zakresie projektowania i otrzymywania nowych leków pochodzenia syntetycznego i naturalnego, opracowywania nowych technologii ich postaci, doskonalenia fizykochemicznych metod analitycznych stosowanych w procesie wdrażania nowych produktów leczniczych, badania toksykologiczne i inne. Wydział współpracuje z zakładami przemysłu farmaceutycznego, dzięki czemu studenci mają szansę poznać pracę farmaceuty od praktyków.
Misją Wydziału Farmaceutycznego jest kształcenie magistrów farmacji i analityki medycznej zdolnych sprostać rosnącej konkurencji związanej z obecnością Polski w Unii Europejskiej w oparciu o stworzoną na Wydziale ofertę edukacyjną o wysokiej jakości i efektywności.
Wydział Farmaceutyczny GUMed kształci magistrów farmacji i analityki medycznej. Coraz dynamiczniej rozwija kształcenie na studiach doktoranckich. Od wielu lat we współpracy z firmą Transpharmacia i Wydziałem Farmaceutycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego prowadzi elitarne trzysemestralne studia podyplomowe “Farmacja przemysłowa”. Posiada akredytacje Ministra Zdrowia RP na prowadzenie specjalizacji w zakresie farmacji aptecznej, farmacji szpitalnej oraz farmacji przemysłowej.
W 2017 r. na Wydziale utworzono nowy kierunek – przemysł farmaceutyczny i kosmetyczny prowadzony we współpracy z Zakładami Farmaceutycznymi Polpharma SA oraz Oceanic SA. Te unikalne w skali kraju studia oparte o tzw. profil praktyczny i kształcenie dualne, łączą edukację teoretyczną z praktyką przemysłową.
Pod względem efektywności osiągnięć naukowych rankingów Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego wydział jest uznawany za wiodący wśród pozostałych dziewięciu wydziałów farmaceutycznych w Polsce. Wydział rozwija prace naukowe w zakresie projektowania i otrzymywania nowych leków pochodzenia syntetycznego i naturalnego, opracowywania nowych technologii ich postaci, doskonalenia fizykochemicznych metod analitycznych stosowanych w procesie wdrażania nowych produktów leczniczych, badania toksykologiczne i inne. Najmocniejszymi walorami Wydziału są stosunkowo młoda kadra naukowo-dydaktyczna, złożona głównie z farmaceutów, wysoki poziom kształcenia na etapie przed i podyplomowym, wysoka skuteczność w zdobywaniu grantów naukowych oraz dobrze rozwinięta współpraca z zakładami przemysłu farmaceutycznego.
Strukturę Wydziału tworzy szesnaście Katedr i Zakładów, Wydziałowa Biblioteka, Ogród Roślin Leczniczych, Ośrodek Szkolenia Podyplomowego, pracownie komputerowe i wirtualna Apteka Szkoleniowa – jedno z najnowocześniejszych miejsc w kraju do nauczania i praktycznego wdrażania założeń systemu opieki farmaceuty – aptekarza nad pacjentem w aptece jako jednostki ochrony zdrowia.
Kierunki studiów
Jednolite studia magisterskie stacjonarne
- farmacja (mgr)
- analityka medyczna (mgr)
- farmacja – English Division (mgr)
Studia II stopnia stacjonarne:
-
przemysł farmaceutyczny i kosmetyczny (mgr)
- International Master in Sustainable Drug Discovery (międzynarodowe studia II stopnia)
Kontakt
Dziekanat Wydziału Farmaceutycznego
al. Gen. J. Hallera 107,
80-416 Gdańsk
tel.: (58) 349 12 83 – kierownik
tel.: (58) 349 12 01 – kierunek farmacja, kierunek przemysł farmaceutyczny i kosmetyczny, kierunek farmacja ED
tel.: (58) 349 12 97 – kierunek analityka medyczna