Wysoka jakość kształcenia, bogate doświadczenie, kadra dydaktyczna składająca się z wybitnego zespołu lekarzy, specjalistów, ekspertów, konsultantów z obszaru nauk o zdrowiu, a także własne profesjonalnie wyposażone pracownie sprawiają, że Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku każdego roku wybierana jest przez kandydatów dążących do realizacji marzeń o pracy w branży zdrowia. Warto podkreślić, że oferta kształcenia uczelni wzbogacona została o kierunek studiów pierwszego stopnia – pielęgniarstwo. Decyzja o utworzeniu studiów podjęta została w oparciu o zauważalne od dawna zapotrzebowanie na pracowników służby zdrowia. Ukończenie studiów na tym kierunku zapewni przyszłym absolwentom uzyskanie stabilnego i perspektywicznego zawodu. Wieloletnie doświadczenie Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku w kształceniu specjalistów z zakresu nauk o zdrowiu i nauk medycznych pozwali studentom kierunku pielęgniarstwo zdobywać wiedzę od najlepszych specjalistów w tej dziedzinie oraz realizacji praktyk zawodowych w renomowanych placówkach medycznych. Ponadto uczelnia obserwując dynamicznie zmieniający się rynek pracy, a także zasięgając rad ekspertów działających w pomorskiej strefie biznesu, regularnie poszerza swoją ofertę o nowe kierunki kształcenia, zgodne z oczekiwaniami pracodawców. W związku z nieustannym rozwojem i dużym zapotrzebowaniem na specjalistów z obszaru zdrowia do oferty kształcenia włączony został również kierunek – zdrowie publiczne Dla zapewnienia odpowiednich warunków oraz komfortu podczas nauki i pracy, uczelnia oddała do dyspozycji nowe sale i pracownie specjalistyczne zlokalizowane w nowoczesnym obiekcie. Nowoczesna infrastruktura oraz bliskość obiektu sprawiły, że drugi campus idealnie wpasował się w potrzeby związane z rozbudową siedziby Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku. Wysokie standardy kształcenia uczelnia zapewnia również poprzez nieustanną modernizację istniejących pracowni, regularny zakup nowego sprzętu, a także zapewnienie materiałów dydaktycznych zgodnych z sugestiami prowadzących zajęciach.
Studia w Wyższej Szkole Zdrowia w Gdańsku umożliwiają studentom, poza zdobyciem wykształcenia, rozwój na wielu dodatkowych płaszczyznach, a także udział w interesujących projektach, które niejednokrotnie stanowią wstęp do przyszłej ścieżki zawodowej. Studenci mają możliwość realizowania swoich zainteresowań poprzez udział w takich projektach jak: Akademickie Centrum Zdrowia – to inicjatywa mająca na celu podniesienie kompetencji studentów Wyższej Szkoły Zdrowia. W ramach Akademickiego Centrum Zdrowia organizowany jest cykl bezpłatnych szkoleń m. in.: z obsługi urządzeń hi-tech, wizyt studyjnych u pracodawców oraz z kompetencji miękkich. Poprzez udział w projekcie studenci mają szanse uzyskać pierwsze doświadczenie zawodowe, a także zdobyć certyfikat, który wzbogaci przyszłe CV. Ponadto studenci dietetyki mają możliwość przyłączenia się do projektu – „Spotkania z dietetyką” w zakresie: pracy dietetyka i organizacji gabinetu dietetycznego, przeprowadzania konsultacji z pacjentami wraz z analizą składu ciała, opracowywania indywidualnych jadłospisów, tworzenia skutecznych treści o zdrowiu, prowadzenia social mediów o tematyce zdrowia, spotkań z cenionymi specjalistami z branży.
Studenckie Koła Naukowe – celem organizacji jest zrzeszanie studentów dążących rozwijania zainteresowań, poszerzanie wiedzy i doskonalenie umiejętności praktycznych w ramach studiowanego kierunku.
Akademicki Związek Sportowy – skupia studentów, którzy trenują lub osiągają sukcesy w wybranej dyscyplinie sportowej.
Certyfikowane kursy i szkolenia – cyklicznie organizowane są bezpłatne szkolenia dla studentów, które stanowią atrakcyjną możliwość poszerzenia wiedzy, a także zdobycia dodatkowych umiejętności. Udział w większości z oferowanych szkoleń potwierdzany jest wydaniem certyfikatu.
Spotkania z przedstawicielami firm branżowych – uczelnia podejmuje liczne współprace z przedstawicielami firm działających w obszarze około medycznym, dzięki którym studenci mają okazję gościć w ramach realizowanych zajęć osoby, które poprzez swoje osiągniecia i wieloletnią praktykę mogą dzielić się doświadczeniami z młodym pokoleniem fizjoterapeutów, dietetyków, kosmetologów, pielęgniarek i pielęgniarzy.
Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku w swojej działalności może pochwalić się również współpracą z licznymi placówkami medycznymi, szpitalami, placówkami oświatowymi, fundacjami, poradniami i gabinetami specjalistycznymi, a także przedsiębiorstwami związanymi z branżą zdrowia. Relacje z partnerami zawodowymi umożliwiają studentom uczelni realizacje praktyk w renomowanych i cenionych placówkach na obszarze Pomorza, co stanowi cenne doświadczenie zawodowe dla osób wchodzących wkrótce na rynek pracy.
Ważnym aspektem funkcjonowania uczelni jest także organizacja wydarzeń mających na celu rozwój profilaktyki i promocję zdrowia. Cyklicznie organizowane są konferencje takie jak m.in.: Wiosenne Spotkania ze Zdrowiem, Jesienne Spotkania ze Zdrowiem, Obchody Światowego Dnia Zdrowia czy też konferencje ogólnopolskie i międzynarodowe. Wydarzenia są okazją zarówno dla studentów jak i interesariuszy zewnętrznych do wysłuchania prelekcji ekspertów, spotkania z przedstawicielami firm z branży około medycznej, udziału w warsztatach.Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku regularnie włącza się również w udział w wielu wydarzeniach zewnętrznych o charakterze charytatywnym lub mającym na celu promowanie profilaktyki i ochrony zdrowia.
Pragniemy, aby uczelnia była dla naszych studentów miejscem nie tylko nauki, ale także relaksu i spotkań z przyjaciółmi. Z myślą o tym powstała lenia strefa relaksu, która umożliwia studentom przyjemne spędzenie czasu między zajęciami. Również w trosce o integracyjną sferę życia akademickiego, organizowane są dni tematyczne i konkursy.
Znaczącym atutem jest także nadzwyczaj dogodna lokalizacja siedziby uczelni, która mieści się w dzielnicy Żabianka – doskonalone skomunikowanej części Gdańska. Bliskość linii tramwajowych, przystanków, a przede wszystkim stacji SKM oraz PKP umożliwia szybki dojazd studentom z odległych części miasta, jak i innych miejscowości. Ponadto, uczelnia znajduje się w niedalekiej odległości od plaży oraz otaczających ją terenów zielonych, co niejednokrotnie wykorzystywane jest przez prowadzących podczas realizacji zajęć sportowych na świeżym powietrzu.
Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku regularnie doceniana i nagradzana jest w różnego rodzaju plebiscytach i konkursach. Uczelnia uzyskała ponownie jeden z prestiżowych certyfikatów akredytacyjnych na polskim rynku szkolnictwa wyższego – Certyfikat i Znak Jakości “Studia z przyszłością”. Certyfikatem wyróżnione zostały jednolite studia magisterskie na kierunku fizjoterapia zarówno w 2021 jak i w 2022 roku. Konkurs „Studia z przyszłością” służy wyróżnianiu najbardziej innowacyjnych, nowoczesnych i wartościowych kierunków na polskich uczelniach realizowanych według programów dobrze odpowiadających na potrzeby rynku pracy, zgodnie z oczekiwaniami otoczenia społeczno-gospodarczego. W 2021 i 2022 roku Uczelnia zajęła II miejsce w Plebiscycie Edukacyjnym „Uczelnia na medal” na etapie wojewódzkim, organizowanym przez Dziennik Bałtycki. Niezwykłym wyróżnieniem oraz zaskoczeniem była otrzymana w 2022 roku nagroda Smart Metropolii. Nagrody przyznawane są osobom, firmom i instytucjom szczególnie zasłużonym dla budowania i promowania idei metropolii. To jedne z wielu przykładów uhonorowania Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku za wieloletnie starania, rozwój i zaangażowania w różnego rodzaju działania.
Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku jest również posiadaczem Karty Uczelni Erasmus (ECHE), która uprawnia do korzystania z funduszy europejskich przeznaczonych na organizację wymian międzyinstytucjonalnych w ramach Programu Erasmus+, w tym m.in.: mobilności studentów i nauczycieli akademickich. Dzięki programowi studenci mają możliwość wyjazdów za granicę na część studiów i na praktyki. Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku jest również członkiem organizacji European Network of Physiotherapy in Higher Education (Europejska Sieć Fizjoterapii w Szkolnictwie Wyższym została założona w Holandii i jest jedną z wiodących organizacji fizjoterapeutycznych w Europie) oraz członkiem organizacji międzynarodowej SPA Industry Association (Stowarzyszenie Branży Spa). Uczelnia jest również regularnie wyróżniania w Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy. Jako dodatkowe wsparcie dla studentów Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku oferuje również atrakcyjny program stypendialny. Na wsparcie finansowe mogą liczyć studenci, którzy odnoszą sukcesy. Stypendium Rektora przysługuje za wyróżniające wyniki w nauce, osiągnięcia naukowe, osiągnięcia artystyczne lub osiągnięcia sportowe. Na pomoc mogą liczyć również studenci w trudnej sytuacji finansowej. Warto podkreślić, że uczelnia realizuje projekt nr POWR.03.05.00-00-A041/21 „Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku dostępna dla wszystkich”, współfinansowany przez Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 realizowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Celem jest zapewnienie dostępności studentom z niepełnosprawnościami poprzez przeprowadzenie zmian organizacyjnych, zwiększenie dostępności architektonicznej i technologicznej oraz podniesienie kompetencji pracowników.
Nieustanny rozwój, potrzeba doskonalenia, wychodzenia naprzeciw zmieniającemu się otoczeniu – to cele jakie od zawsze towarzyszyły Wyższej Szkole Zdrowia w Gdańsku, opierając się na nich, a także na wieloletnim doświadczeniu, wybitnej kadrze specjalistów i wysokiej jakości kształcenia, tworzymy jedną z najlepiej rozwijających się uczelni w rejonie. Ta stabilna pozycja to gwarancja dobrego wyboru. Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku – otwieramy nowe możliwości.