Trójmiejska mapa akademicka

O uczelni

          Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa jest pierwszą i najbardziej wyspecjalizowaną w obszarze bezpieczeństwa uczelnią w Polsce oraz jedną z nielicznych o takim profilu w Europie. Kierunkami, które oferujemy na Wydziale Studiów Społecznych w Gdańsku są: bezpieczeństwo wewnętrzne, bezpieczeństwo zdrowotne, bezpieczeństwo morskie, pedagogika oraz psychologia. Stale się rozwijamy, czego efektem jest powstanie 9 wydziałów Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa w różnych regionach Polski. Bierzemy udział w projekcie unijnym mającym na celu dalsze podnoszenie jakości i efektywności kształcenia. Zajęcia na naszej Uczelni prowadzi wykwalifikowana, wyspecjalizowana i zawsze pomocna kadra dydaktyczna.

        Stawiamy na kształcenie praktyczne. Studiując u nas zyskujesz możliwość uczestniczenia w praktykach i stażach we współpracujących z nami organizacjach oraz wielu zajęciach praktycznych przygotowujących do pracy w zawodzie. Możesz również skorzystać z prowadzonej przez nas współpracy międzynarodowej i uczestniczyć w programach wymiany, zdobywając ciekawe i przydatne doświadczenia m. in. we Włoszech, w Holandii, Estonii, Czechach, Słowacji czy Hiszpanii.

W Wyższej Szkole Bezpieczeństwa podchodzimy indywidualnie do każdego studenta. Otwieramy wiele innowacyjnych specjalności, które umożliwią Ci rozwój w obszarze, który najbardziej Cię pasjonuje. Zapewniamy kształcenie w trybie dostosowanym do Twoich potrzeb – oferujemy studia stacjonarne, niestacjonarne oraz możliwość skorzystania z indywidualnej organizacji studiów. U nas w wygodny i efektywny sposób pogodzisz studiowanie z pracą. Nasze kierunki studiów oraz ich programy są ściśle dopasowane do aktualnego zapotrzebowania na rynku pracy, który nieustannie analizujemy. Nasi absolwenci posiadają kompetencje, które są cenione i poszukiwane przez pracodawców, a zapotrzebowanie na nie wciąż rośnie. Kształcimy wysokiej klasy profesjonalistów gotowych do podjęcia pracy zarówno w służbach mundurowych, jak i innych zawodach, w których istotne jest bezpieczeństwo w różnych aspektach: psychologicznym, pedagogicznym, zdrowotnym, socjologicznym czy ekonomicznym. Oferujemy studia w przystępnych cenach, elastyczny system opłat oraz atrakcyjne stypendia. Zachęcamy również do zapoznania się z szeroką gamą zniżek, z których możesz skorzystać zapisując się na studia w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa.

Kierunki studiów

Kierunki STudiów I stopnia

Kierunki studiów I stopnia

Studia I stopnia stacjonarne:

 • Bezpieczeństwo morskie (lic.)
 • Bezpieczeństwo wewnętrzne (lic.)
 • Bezpieczeństwo zdrowotne (lic.)
 • Pedagogika (lic.)
 • Psychologia (lic.)

Studia I stopnia niestacjonarne:

 • Bezpieczeństwo morskie (lic.)
 • Bezpieczeństwo wewnętrzne (lic.)
 • Bezpieczeństwo zdrowotne (lic.)
 • Pedagogika (lic.)
 • Psychologia (lic.)

Kierunki studiów II stopnia

Studia II stopnia stacjonarne:

 • Bezpieczeństwo wewnętrzne (mgr)

Studia II stopnia niestacjonarne:

 • Bezpieczeństwo wewnętrzne (mgr)

Rekrutacja

Kontakt

Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa w Gdańsku

Rekrutacja na studia – Wydział Studiów Społecznych w Gdańsku
tel. 583 419 851
e-mail: rekrutacja.gdansk@wsb.net.pl

Dziekanat Wydziału Studiów Społecznych w Gdańsku
e-mail: kierownik.dziekanatu.gdansk@wsb.net.pl

Szczegółowy kontakt