GUMed otwiera nowe studia podyplomowe!

Trychologia kliniczna i Fizjoterapia dna miednicy. GUMed otwiera nowe kierunki na studiach podyplomowych

Rozpoczął się nabór kandydatów na dwa nowe kierunki studiów podyplomowych Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Zajęcia na Trychologii klinicznej i Fizjoterapii dna miednicy ruszą już w październiku.

Trychologia kliniczna to studia przeznaczone dla absolwentów (min. I stopnia) studiów medycznych, także kierunku lekarskiego, kosmetologii, dietetyki lub innych specjalności (pod warunkiem udokumentowania osiągnięć w zakresie rozwoju trychologii). Celem studiów jest przekazanie słuchaczom nowoczesnej, holistycznej wiedzy i umiejętności niezbędnych w gabinetach lekarskich, salonach kosmetycznych, aptekach i drogeriach (dermokonsultacja), uzdrowiskach, gabinetach odnowy biologicznej SPA i Wellness oraz działach rozwojowych firm kosmetycznych. Studia przygotowują także do współpracy z lekarzem w gabinecie dermatologicznym lub medycyny estetycznej. Zajęcia będą prowadzone przez zespół lekarzy, w tym dermatologów, farmaceutów, chemików, kosmetologów oraz przedsiębiorców, dzięki czemu absolwenci zdobędą także wiedzę z zakresu brandingu i prowadzenia własnej działalności gospodarczej. – Trychologia kliniczna to pierwsze studia podyplomowe w Polsce, które łączą rzetelną wiedzę kliniczną z praktycznym podejściem biznesowym i są odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku trychologicznego na edukację opartą na najnowszych zdobyczach nauk medycznych – mówi dr hab. Magdalena Górska-Ponikowska, prof. GUMed, kierownik kierunku. – Program studiów obejmuje nauki kliniczne i nauki podstawowe, a słuchacze będą mieli możliwość zdobycia praktycznych umiejętności, w tym pracy z pacjentami na oddziałach szpitalnych UCK.

Fizjoterapia dna miednicy jest intensywnie rozwijającym się kierunkiem fizjoterapii. – Ofertę tych studiów przygotowaliśmy w kontekście samodzielności zawodowej fizjoterapeutów – tłumaczy dr Katarzyna Gierat-Haponiuk, kierownik kierunku. – To studia dla tych, którzy chcą rozwijać swoje kompetencje w fizjoterapii dysfunkcji dna miednicy, a także dla tych którzy rozpoczynają proces specjalistycznego szkolenia w tym obszarze.

Zajęcia przygotowywać będą do pracy indywidualnej w samodzielnych podmiotach oraz w obszarach szpitalnych. Program studiów obejmuje zagadnienia fizjoterapii dna miednicy kobiet, mężczyzn oraz dzieci, fizjoterapii  anorektalnej, jak również okołoporodowej. – To program, który w holistyczny sposób pozwoli objąć pacjentów z dysfunkcjami dna miednicy – od fizjoterapii przez zagadnienia lekarskie, psychologiczne, dietetyczne czy pielęgnacyjne – dodaje dr Gierat-Haponiuk. – Zaproponowany przez nas program pomoże osobom przygotowującym się do samodzielnego prowadzenia działalności gospodarczej zrozumieć prawne i zarządcze aspekty.

Studia na kierunku Fizjoterapia dna miednicy są przeznaczone dla osób, które mają prawo wykonywania zawodu fizjoterapeuty. Wyjątek stanowią osoby posiadające wykształcenie kierunkowe, aktualnie ubiegające się o przyznanie prawa wykonywania zawodu. Zajęcia będą się odbywały 1-2 razy w miesiącu w formie dwu lub trzydniowych sesji. Formą zajęć będą wykłady, seminaria oraz zajęcia praktyczne na oddziałach szpitalnych i części ambulatoryjnej UCK.

Nowe kierunki studiów podyplomowych powstały w ramach GUMEDICUM, czyli Kolegium Zarządzania i Rozwoju Kadr Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. – To odpowiedź na potrzeby zmieniającego się rynku usług medycznych, na którym poszukuje się obecnie nowych, satysfakcjonujących rozwiązań zarówno dla pacjentów, jak i pracowników, tworząc przyjazne miejsce hospitalizacji i pracy – tłumaczy Katarzyna Grzejszczak, dyrektor Kolegium Zarządzania i Rozwoju Kadr Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. – Trychologia kliniczna i Fizjoterapia dna miednicy to dopiero początek naszej propozycji, w planach mamy utworzenie nowych kierunków, także studiów MBA.

Dodatkowe informacje na temat nowych kierunków studiów i warunków

rekrutacji dostępne są na https://gumedicum.edu.pl/studia-podyplomowe/

Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 15 września.