Część ustna egzaminu odwołana?

Odwołanie części ustnej egzaminu maturalnego nie jest wcale nieprawdopodobne? Na antenie TVP info Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piątkowski stwierdził: “Można sobie wyobrazić także tylko tę część pisemną.

Czy możliwe jest odwołanie części ustnej?

Dariusz Piątkowski w TVP info

W zależności od tego jak będzie się rozwijała sytuacja, można sobie wyobrazić także tylko tę część pisemną. Przypomnę, że część ustna egzaminu maturalnego nie ma praktycznie żadnego wpływu na rekrutację na uczelnie i w związku z tym, być może, rzeczywiście będzie warto z tej części egzaminu zrezygnować

Część ustna nie wpłynie na rekrutacje?

Część ustna nie jest brana pod uwagę w procesie rekrutacji na studia. Zatem odwołanie części ustnej egzaminu nie powinno wpłynąć na wyniki postępowania rekrutacyjnego. Zatem w obawie o zdrowie uczniów możliwe jest odwołanie tej części egzaminu.
Rok szkolny na ten moment nie zostanie wydłużony a termin matury został zmieniony. Pisaliśmy o tym w artykule.

Część ustna a wyniki matury w rekrutacji na studia

O tym jakie przedmioty brane są pod uwagę w procesie rekrutacji decyduje uczelnia. Progi punktowe oraz kalkulator punktów możesz sprawdzić w dedykowanym Kalkulatorze. Zatem odwołana część ustna nie powinna nic zmieniać w rekrutacji na studia.

Będziemy Państwa informować na bieżącoŹródło:
Zdjęcie: PAP

Treść: https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,173952,25865460,egzaminy-bez-czesci-ustnej-piontkowski-mozna-sobie-wyobrazic.html?fbclid=IwAR3Y8YzJjjUxPkvxmMwGp59_bUQiO24jKFkXqhSpneGo7hbz7ozhhpMZK9c