Matura 2020 przełożona! Minister podał nową datę!

Chyba każdy w Polsce, nie tylko maturzyści od wielu tygodni zadaje sobie pytanie- czy w Polsce będzie matura, jeżeli tak, to kiedy? Koronawirus zamieszał światem w tym również nauką oraz egzaminem maturalnym w Polsce. Dziś na konferencji prasowej Minister rozwiał wszelkie wątpliwości dotyczące matury w Polsce. Matura 2020 została przełożona!

Matura przesunięta w czasie- czerwiec 2020

W dniu dzisiejszym na konferencji Minister poinformował, iż matura 2020 zostanie przesunięta w czasie tak aby mogła zostać bezpiecznie przeprowadzona. Nowy termin egzaminu maturalnego to: druga połowa czerwca!!!

Oznacza to, iż maturzyści zakończą edukację ponadgimnazjalną w późniejszym terminie. Zmianie ulegnie również kalendarz maturalny. Konieczne będzie dokonanie przesunięć i zmian harmonogramów nauki

Co to znaczy dla maturzystów?

Matura zostaje przełożona. Co więc zmienia się jeszcze? Prawdopodobnie zmianie ulegną również terminy rekrutacji na studia w związku z panująca sytuacją w Polsce bowiem matura jest koniecznym warunkiem przyjęcia na studia.

Maturzyści mają zatem dodatkowy czas na naukę do egzaminu maturalnego. Wydaje się być dobrą wiadomością? Nic bardziej mylnego. To właśnie Ci młodzi ludzie bardzo się stresują maturą a stres ten jest przedłużany jeszcze bardziej. Ponadto sam fakt pójścia na egzamin nie mając pewności, że każdy z ich kolegów czy członków komisji egzaminacyjnej będzie zdrowy.

Jak radzić sobie ze stresem? Pisaliśmy o tym w naszym poradniku.

Chcesz wiedzieć pierwszy o maturze?

Zapraszamy na nasza stronę na facebooku. Tam codziennie publikujemy informacje o maturze oraz o studiach. Zapraszamy

Jak przygotować się do matury 2020?

Przygotowania do egzaminu maturalnego stanowią ogromne wyzwania ale także stres dla maturzystów. Teraz gdy wiemy, że matura zostaje przełożona każdy z nas może nieco zmienić harmonogram nauki. W tym czasie możecie jeszcze raz zastanowić się na jakie studia się wybrać. Najświeższą ofertę uczelni znajdziesz w Mapie Akademickiej.

Na jakie studia iść po maturze 2020?

Zastanawiasz się jakie studia wybrać po maturze? Nie wiesz jaki wynik musisz osiągnąć na egzaminie maturalnym aby dostać się na konkretny kierunek?
Progi punktowe oraz wymagane przedmioty możesz znaleźć również w Mapie Akademickiej

Nie czekaj i już dziś sprawdź na jakie studia iść po maturze!

Trzymamy za Was kciuki! Powodzenia na maturze!