IX Wiosenne Spotkania ze Zdrowiem

Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku serdecznie zaprasza na IX Wiosenne Spotkania ze Zdrowiem które odbędą się w czwartek, 21 marca w siedzibie Uczelni (Gdańsk, Pelplińska 7).
Tegoroczne hasło wydarzenia – “Kwitnące emocje” ma na celu zwrócenie uwagi na to, że zdrowie człowieka nie polega tylko na utrzymaniu ciała w dobrej kondycji. Sfera psychiczna jest tak samo istotnym i niezbędnym elementem dla prawidłowego funkcjonowania organizmu.
Wiosna to czas przebudzenia. Tak jak kwiaty potrzebują odpowiedniej opieki, aby rozkwitać, tak i ludzkie emocje wymagają uwagi i pielęgnacji. W ramach wydarzenia przygotowano bogaty program, który nie tylko edukuje, ale także inspiruje do wprowadzenia zamian, które pomogą zadbać o zdrowie psychiczne.

PROGRAM WYDARZENIA:
PRELEKCJE
10:00 Przywitanie gości i uroczyste otwarcie IX Wiosennych Spotkań ze Zdrowiem przez dr n. med. Marzenę Podgórską – Rektora Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku, s.100, audytorium
10:15 Prelekcja pt. “Miłość, związki i psychoterapia par” prowadzona przez dr hab. Tomasza Lecha, profesora WSZ, koordynatora kierunku psychologia w WSZ.
11:00 Prelekcja pt. “Profilaktyka Raka Piersi i Raka Jądra”, prowadzona przez mgr Elżbietę Zygmuntowicz, Starszego Asystenta Sekcji Higieny Dzieci i Młodzieży z Promocją Zdrowia, PSSE w Gdańsku oraz Stowarzyszenie Studentów IFMSA Poland, oddział Gdańsk.

WARSZTATY od godz. 12:00 obowiązują zapisy pod adresem: promocja@wsz.pl
Ciałopozytywność dr n. med. Anna Kamm, koordynator kierunku kosmetologia w WSZ w Gdańsku.
Czy dieta ma sens? mgr Ewa Dygaszewicz, wykładowca WSZ w Gdańsku, Członek Zarządu Głównego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Warszawie oraz prezes Oddziału Wojewódzkiego w Gdańsku.
– Identyfikacja własnych emocji mgr Anna Szymborska, psycholog, wykładowca WSZ w Gdańsku.

Patronat honorowy: Marszałek Województwa Pomorskiego – Mieczysław Struk.
Patronat medialny nad wydarzeniem objęli:
Radio Gdańsk,
Portal Trójmiasto.pl,
Portal Opinieouczelniach.pl,
Portal Pomaturze.pl.

Dzień Kolorowej Skarpetki – Światowy Dzień Zespołu Downa

W dniu 21 marca obchodzimy także Światowy Dzień Zespołu Downa, ustanowiony w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa, który od 2012 r. jest pod patronatem Organizacji Narodów Zjednoczonych. 21 marca zapraszamy więc uczestników Wiosennych Spotkań ze Zdrowiem do ubrania kolorowych skarpetek, oczywiście nie do pary! Akcja ma na celu przełamywanie stereotypów związanych z Zespołem Downa, a założenie dwóch różnych skarpetek jest symbolem wsparcia dla osób z trisomią 21.


Do udziału w wydarzeniu zapraszamy do zarówno grupy zorganizowane jak i pojedyncze osoby. Przedstawicieli szkół średnich, którzy chcą wziąć udział w wydarzeniu z grupą młodzieży, zapraszamy do kontaktu na adres: promocja@wsz.pl.

Serdecznie zapraszamy!